Na całym świecie trwa walka z koronawirusem. Każdego dnia otrzymujemy informacje o kolejnych przypadkach wystąpienia zakażenia w kolejnych krajach europejskich. Fiński dziennik Helsingin Sanomat, informuje, że chińskie szpitale składają w Europie zamówienia na oczyszczacze powietrza.

„Otrzymaliśmy pilne zamówienie od chińskich państwowych szpitali” – potwierdza dyrektor operacyjny fińskiego przedsiębiorstwa Genano, Aleksi Ahti.

Oczyszczacze powietrza mają zapobiec zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych w sterylnych oraz wyizolowanych pomieszczeniach szpitalnych.

Przypomina się, że podobne rozwiązania były już stosowane podczas epidemii wirusa SARS.

Oczyszczacz powietrza a walka z wirusami i grzybami

Wybierając oczyszczacz powinniśmy sprawdzać skuteczność eliminowania niepożądanych składników powietrza. Oczyszczacze szwedzkiej marki LifeAir neutralizuje nawet 97% wirusów. Decydujmy się tylko na rozwiązania, które są potwierdzone naukowo i są dokumentowane niezależnymi badaniami.

Mocnym argumentem po sięgnięcie po oczyszczacze LifeAir jest zastawiany (opatentowany) system filtrowania przy użyciu jonów ujemnych co pozwala na eliminację cząstek mniejszych niż konkurencja, do tego nie trzeba wymieniać filtra. Jedynym obowiązkiem użytkownika jest regularne czyścić kolektor pod wodą.

W oczyszczaczach zdolnych wychwycić drobne cząstki o wielkości trzech nanometrów nie ma mechanicznego filtra, który trzeba konserwować, a powietrze filtrowane jest przez działanie silnego pola elektrycznego.

Bogaty wybór oczyszczaczy

Marka LifeAir w swojej ofercie ma wiele oszczędzaczy powietrza, które sprawdzą się zarówno w małych pomieszczeniach jak i wielkich powierzchniach roboczych. Do najchętniej wybieranych zaliczamy takie modele, jak Oczyszczacz LifeAir Signature, Oczyszczacz 500, Oczyszczacz Evolution Oczyszczacz Evolution Gold, Oczyszczacz 500C czy oczyszczacze powietrza z serii EOLIS(1200S, 600S). O jakości i skuteczności działania świadczy, że oczyszczacze z powodzeniem stosowane są w przedszkolach, gdzie muszą być zachowane najwyższe normy bezpieczeństwa.

Oczyszczacz na każdą kieszeń

Na stronie internetowej polskiego dystrybutora oczyszczacze.pl możemy wybrać model, który jest odpowiedni do naszych potrzeb. Przed dokonaniem wyboru warto przeczytać dane techniczne i wybrać model, który jest dedykowany do powierzchni, którą chcemy oczyścić ze smogu, wirusów, pleśni czy grzybów. Pamiętajmy, że decydując się na zakup u autoryzowanego dostawcy mamy pewność, że zakupiony towar spełni nasze oczekiwania.