Od kiedy na świecie pojawił się pierwszy komp, dużo się zmieniło. Dzisiaj godnie trudno jest sobie w ogóle przedstawić świat bez komputerów, bo korzysta z nich każdy, a co istotne, są one pożyteczne nie tylko dla rozrywki, jakkolwiek również dla nauki no i oczywiście w pracy. Komputer dzisiaj wygląda jednak kompletnie inaczej niż pierwsze komputery, a do tego ma niesłychanie dużo interesujących i korzystnych funkcji – jest szybszy oraz bardziej wytrzymały. Istnieje jednakże parę typów komputerów oraz mimo że niektóre popularnością przewyższają inne, to każdy znajduje swoich zwolenników. Te typy to w głównej mierze komputer stacjonarny, notebook czyli kultowy laptop oraz netbook. Do tego docierają też smartfony i tablety, jakie są pewnego typu mini komputerami, lecz nie wszelkie nadają się do takiej samej pracy jaką możemy wykonać na komputerze. Jaki komputer jest jednak poprawniejszy?

Czy komputer stacjonarny czy może komputer przenośny? Wypróbuj laptopy poleasingowe. Jest to dylemat właściwie nie mający końca skutkiem tego należałoby przyjrzeć mu się bliżej. Porównując komputery stacjonarne z laptopami najczęściej skupiamy się na kilku najistotniejszych zagadnieniach, jakie rzucają nam się w oczy jako pierwsze.

Wydaje się, iż laptopy są lepsze od komputerów stacjonarnych pod wieloma względami, niemniej jednak przede wszystkim pod ty, że są one mobilne, co świadczy, że możemy zabrać je ze sobą odpowiednio gdzie tylko chcemy. Do tego działają także na baterii, a w takim razie nie musimy przez jakiś czas być podłączeni do prądu – wystarczy jedynie nam bateria.

Rzecz jasna im znacznie większy laptop tym krócej ona działa, a im starszy tym też się ona wysłuży, lecz coś za coś.Zwolennicy komputerów stacjonarnych uważają jednak, że to nic w porównaniu do parametrów, jakie mają te komputery – laptop przenigdy nie będzie tak porządny jak komputer stacjonarny z powodu swoich gabarytów? Czy rzeczywiście W dobie miniaturyzacji wcale nie ma co do tego pewności, bowiem wyposażenia są coraz poprawniejsze, coraz mniejsze i tak w samej rzeczy laptop może zastąpić komputer stacjonarny, no chyba, że potrzebujemy nadzwyczajnych parametrów.