Branża motoryzacyjna od paru lat nie ma dobrej passy. W pierwszej kolejności wszyscy byliśmy widzami zastoju ekonomicznego, jaki dotknął wszelkie uprzemysłowione kraje na globie. Nie zostało to bez echa na motoryzacji, albowiem ludzie stojąc przed widmem bezrobocia w dużych ilościach rezygnowali z kupna nowych aut. W Stanach Zjednoczonych rynek zbytu opadł o jedną trzecią a pracę straciło w manufakturach samochodów ponad milion osób. Do tego doliczyć trzeba kolejne pół miliona pracowników, którzy zostali zwolnieni w firmach kooperujących.

Chwilowo sen z powiek dyrektorów korporacji samochodowych spędza ogromna cen paliw. Hamuje to rozwój branży, jaka nadal nie może uzyskać poziomu sprzedaży sprzed kryzysu. Edytowanie innowacyjnych silników, które byłyby jeszcze oszczędniejsze i wydajniejsze nie jest niemalże już możliwe, bo wyciśnięto z nich każdy koń mechaniczny mocy a pułap spalania paliwa jest na poziomie faktycznie najniższym z możliwych – wskutek tego autokasacja Radom to podstawa, rekomendujemy wymianę na współczesne samochody. Trwa gorączkowe poszukiwanie alternatywnego paliwa, które byłoby tańsze od produktów pochodnych od ropy naftowej. W Brazylii od dużej grupy już lat przetwarza się samochody jeżdżące na etanol.

Do chwili obecnej koncerny samochodowe niechętnie na to patrzyły, obawiając się nieprzydatnego wpływu etanolu na silnik. Jednakże od dwóch lat wolno nabyć pionierski silnik na takie paliwo. Afryka natomiast eksperymentuje na masową skalę w instalowaniu silników opalanych drewnem. W Europie takie pojazdy wolno było zauważyć na ulicach w trakcie ostatniej wojny światowej, wobec tego nie są one dla nas żadną nowością. Używanie wozu jest bardzo prawidłowo rozpatrywane. Większość kierowców ma na uwadze na to, czym jeździ i w jaki sposób użytkuje swój samochód. Naturalnie dbałość o pojazd jest ważna. Należy tutaj wziąć pod uwagę nie tylko mycie, by móc utrzymać czystość, ale również regularnie sprawdzać jego stan techniczny uwarunkowane jest to w głównej mierze przeglądem. Jakim sposobem najbardziej, jeżeli zajdzie taka potrzeba, czyli przy pierwszych awariach, nieprawidłowościach także powinno się wstąpić do serwisu czy też do stosownego mechanika, który w mig rozwiąże kłopot.