Paryż, Ateny, Rzym, Londyn… kiedy myślimy o krótkim wypadzie weekendowym najczęściej te miasta przychodzą nam na myśli. Oczywiście wszystkie te miejsca warte są naszej uwagi, jednakże zdecydowanie warto do tej listy, na wysokiej pozycji, umieścić również dużo mniej turystyczną stolicę naszego wschodniego sąsiada.

Dlaczego Kijów?

Jest bardzo wiele powodów do odwiedzenia tego miasta. Po pierwsze jest ono bardzo łatwo dostępne. Do wyboru mamy wiele środków transportu. Oczywiście tym najszybszym jest samolot. Na dwa kijowskie lotniska latają między innymi słynne europejskie tanie linie lotnicze Ryanair i Wizzair. Przy odrobinie szczęścia bilety można upolować nawet za około 100zł w obie strony! Dodatkowo kursują z Polski zarówno autobusy jak i pociągi również w przystępnych cenach, lecz jest to podróż, która zdecydowanie zabierze nam dużo więcej czasu.

Można również oczywiście skorzystać z atrakcyjnej oferty biur podróży. Kolejna zaletą jest mała ilość turystów, dzięki temu, nawet przy największych zabytkach nie znajdziemy tłumów przedstawicieli każdej narodowości, ani sprzedawców natarczywie próbujących wcisnąć nam pamiątki. Dodatkowym atutem są również ceny. Nie zapłacimy tutaj kroci ani za zakwaterowanie, ani za bilety wstępów czy wyżywienie. Ceny są albo porównywalne do polskich albo jeszcze niższe. Pozwoli nam to wydać zdecydowanie mniej pieniędzy niż w miastach strefy euro. No i przede wszystkim, w trakcie wycieczki do Kijowa zdecydowanie nie będziemy się nudzić. Miasto ma bowiem do zaoferowania mnóstwo ciekawych atrakcji.

Co warto zobaczyć w Kijowie?

Wymienić tutaj można przede wszystkim przepiękne budowle sakralne, bardzo często o imponujących złotych kopułach, jak na przykład Cerkiew św. Andrzeja, Monaster św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach czy Sobór Mądrości Bożej. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Plac Niepodległości zwany również Majdanem Niezależności. Jest to główne centrum miasta, tętniące życiem i pełne ulicznych artystów. Z drugiej strony jest również świadkiem i miejscem upamiętnienia krwawych wydarzeń z 2014 roku. Kijów obfituje również w wiele ciekawych muzeów jak Muzeum Czarnobyla czy Muzeum Wielkiego Głodu.