Prowadzenie samochodów oraz ich naprawa obrosła już od dawna licznymi schematami, jakie nie biorą się jednakże z niczego. Na samym początku uważano, że tylko mężczyźni są w stanie przyzwoicie prowadzić a kobiety absolutnie za kierownicą auta zasiadać muszą jedynie w ostateczności. Czasy jednakże to zweryfikowało oraz w miarę mijających lat na drogach pojawiło się bezlik umiejętnie prowadzących pojazd kobiet i w całości nie radzących sobie na drodze nawet rowerem mężczyzn.

Bez ustanku niemniej jednak dosyć oczywisty oraz widoczny jest podział na mechaników oraz osoby odpowiedzialne za naprawy samochodowe. O ile bo przyjęło się powoli, że kobieta może być solidnym kierowcą, to w tematyce inżynierii oraz napraw samochodowych wciąż uważa się je za do głębi niezdolne do rozumienia podstaw nawet.

Wskutek tego też wszyscy uparcie faworyzują paniom, by udając się do warsztatu samochodowego i prowadząc rozmowę z mechanikiem nie wahały się poprosić kogoś znajomego o pomoc. Wszystko wskutek tego, że nie brakuje mniej sprawiedliwych mechaników, którzy nie będą stronić od dyspozycji niewiedzy swojego konsumenta do zarobienia na nim większej sumy.

Czasem warto przyznać się do swojej niewiedzy i uwierzyć profesjonalistom, aniżeli udawać specjalistę również od napraw samochodów – tu pomoże laweta w Krakowie. Jeśli do wypadków dochodzi w centrum miasta, przeważnie udaje się uniknąć ofiar śmiertelnych. O wiele łatwiej jest zabić kogoś na trasie – tam przeciętna prędkość samochodu poruszającego się nawet zgodnie z rozporządzeniami jest śmiercionośna dla pieszego oraz nadzwyczaj niebezpieczna dla wszelkich nadjeżdżających z naprzeciwka wozów. W ruchu w mieście, szczególnie tak gigantycznym jak Warszawa, wymagane staje się oczekiwanie w korkach, zatrzymywanie się na światłach.

Przepuszczanie następnych uczestników ruchu, a to mocno spowalnia średnią prędkość poruszania się na drodze. Wypadki w centrum to z reguły z tego względu jedynie stłuczki. Niewątpliwie oraz one mogą być istotne i w zależności od jakości auta nawet zderzenie z niską szybkością zakończyć może się znacznymi mechanicznymi uszkodzeniami a możliwie nawet dysfunkcją zatrzymującą pojazd.