Jak wiadomo sypialnia to pomieszczenie niesłychanie ważne. Tym bardziej, że niejednokrotnie jest to jedyne miejsce, w którym naprawdę wolno wypocząć. Szczególnie w znaczących rodzinach, gdzie inne pomieszczenia przeznaczone są na pokoje dla dzieci, salon lub jadalnie, sypialnia stanowi swego typu azyl dla rodziców. Nie wolno też zataić faktu, że jest to miejsce dopisujące intymności. Wobec tego poprawnie jest dołożyć wszystkich starań, aby sypialnia była adekwatnie urządzona. Tak, aby sprzyjała relaksowi, odpoczynkowi i spędzaniu czasu tylko we dwoje.

Jak najbardziej najwygodniej jest, kiedy sypialnia jest bezpośrednio scalona z łazienką oraz garderobą. Niestety na takie rozwiązania pozwolić mogą sobie jedynie właściciele gigantycznych domów. Natomiast wszyscy, którzy mieszkają w sztampowych blokach, muszą jakoś inaczej zaaranżować tę przestrzeń – tutaj pomoże Studio Kula.

Słusznym rozwiązaniem jest sypialnia na podwyższeniu, a właściwie samo łóżko, do jakiego wkracza się po schodkach. Taka aranżacja jest nadzwyczaj atrakcyjna. Poza tym daje możliwość wykorzystania przestrzeni pod łóżkiem, gdzie chować wolno pościel, jednak również część ubrań.

Należytym rozwiązaniem jest także zamontowanie ściany z drzwiami przesuwnymi, która pełnić będzie też rolę ściany. Pozwoli to znacznie zwiększyć przestrzeń w sypialni. Najważniejszym detalem tego pomieszczenia jest oczywiście łóżko. Najprzyzwoiciej jeżeli jest to gigantyczne łoże małżeński. Para ma sama ustalić, czy woli łóżko z dwoma materacami, czy z jednym. To pierwsze rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w sytuacji, kiedy partnerzy preferują materace o przeróżnej twardości.

Naturalnie bardzo istotnym detalem, który na pewno się przydaje jest stolik lub ewentualnie stoliki nocne. To na nich można trzymać szklankę wody, istotne lekarstwa, które należy zażyć zaraz po przebudzeniu czy też książki czytane do snu. Osobną kwestie stanowi tu oświetlenie, które przede wszystkim w tym pomieszczeniu powinno być odpowiednie. Na pewno w sypialni musi być gigantyczne światło, niemniej jednak trzeba pamiętać, że intymny nastrój zbuduje z pewnością oświetlenie na ścianach bocznych.