Kiedy tak właściwie bierzemy ślub, zwykle łączy się to z wydaniem szczególnego przyjęcia ślubnego. Tradycyjnie takie wesele jest zabawą huczną, jakiej akompaniują tańce przy akompaniamencie różnorodnego typu muzyki. Naturalnie nie może zabraknąć suto zastawionych stołów, wyśmienitego jedzenia oraz picia. Zwykle wesele organizuje się w wynajętej sali w jakiejś znanej restauracji lub hotelu. Na wsiach dalej kultywuje się zwyczaj urządzania tego typu imprez w remizach strażackich.

W wielu przypadkach jest to bezprzykładny budynek, jaki posiada znaczącą salę zdolną pomieścić wszelkich gości. Wesele rozpoczyna się niedługo po zakończeniu oficjalnych uroczystości zaślubin. Orszak, na którego czele jedzie para młoda, udaje się wtenczas we wcześniej wyznaczone miejsce. Tutaj rozpoczyna się zabawa. Może trwać do rana, a nawet kilka dni. Wiele zależy od zamiłowań państwa młodych. To oni, wspólnie z rodzicami, podejmują decyzje dotyczące szczegółów imprezy: dekoracji sali, menu, listy gości. Wiele zależy także od środków finansowych, jakie są skłonni zapłacić za organizację wesela oraz przyjęcia.

Organizacja ślubu i przyjęcia weselnego pod żadnym pozorem nie jest prosta, jednak przydatne firmy, jak dekoracje weselne są w stanie to uprzyjemnić. Państwo młodzi wspólnie z rodzicami muszą zawczasu zadbać o dużo spraw. Przede wszystkim ważne są kwestie zakupu dobrych ubrań dla pary młodej. Adekwatnie wcześnie wypada także zamówić salę, w której ma odbyć się wesele. Najpopularniejsze miejsca są rezerwowane nawet na kilkanaście miesięcy przed planowanym ślubem. Wypada także pamiętać, że wesele to impreza, na jakiej pojawi się wielu gości. Część z nich przyjedzie z daleka, dlatego należałoby zadbać o zorganizowanie im jakiegoś miejsca noclegowego.

Kolejną sprawą jest jadłospis. Stereotypowe wesele rozpoczyna się podaniem obiadu składającego się co bynajmniej z dwóch dań. Następnie gości częstuje się ciastem oraz owocami. Tradycyjnie podaje się również lody. Dodatkowym posiłkiem jest kolacja, podawana z reguły na ciepło i zimna płyta z serami i wędlinami. W nocy tradycyjnie ma miejsce ostatni posiłek. Zazwyczaj jest to barszcz z krokietem bądź bogracz. W trakcie wesela znacząca jest również muzyka. By wynająć odpowiedni zespół, również należy zaintrygować się tym dużo wcześniej.