Sporo osób zastanawia się jak skutecznie rzucić palenie. W środkach masowego przekazu oraz gazetach można odszukać setki jeżeli nie tysiące podpowiedzi jak pozbyć się tego okropnego, dewastującego zdrowie i urodę i niszczącego kieszeń nałogu. Sporo osób twierdzi, że to tylko sprawa silnej woli. Że wystarczy wyłącznie zmusić się, by nie palić. Inni twierdzą, że korzystna jest korzystna motywacja. Jeszcze inni, iż jeśli nie pomoże duży wstrząs – np ., śmierć kogoś bliźniego z powodu nowotworu płuc sprawionego długoletnim paleniem, to już nic nie pomoże.

Wszyscy po części mają trochę racji. W istocie są tacy, którzy potrafią rzucić palenie z dania na dzień i tacy, których nawet lęk nie zmusi do odłożenia papierosów – w owym czasie polecamy wymiana grzałki iqos. Jest niemniej jednak dużo ludzi, jacy chcieliby rzucić palenie, jakkolwiek nie mają tak silnej woli jak pojedyncze jednostki. Dla takich właśnie osób stworzono ,,wspomagacze”, jakie pomagają rzucić palenie. Są to różnorodnego typu tabletki, pastylki oraz spreje, które pozwalają pomału ograniczać palenie. Do tego typu preparatów należą różne pastylki czy plastry.

Jego zadaniem kolejne zmniejszanie głodu nikotynowego, aż do zupełnego odłożenia ich. Tabletki cz drażetki pomagają zaspokoić głód nikotynowy, karmiąc stworzony przez nas organizm substancjami przejściowymi. Faktem jest bowiem, iż organizm po prostu domaga się czegoś: jeśli nie papierosa to chociaż czegoś w zamian: np. czegoś słodkiego. Skutkiem tego dużo osób rzucających palenie na początku nieco przybiera na wadze, albowiem ,,zagryzają” chęć zapalenia, czymś słodkim, niemniej jednak nie jest to pod żadnym pozorem nieodzowne. Wolno zainwestować właśnie w takie wspomagacze, które nie tylko zmniejszą chęć zapalenia, jakkolwiek nie powodują tycia. Towary takie jak zawierają niewielką ilość nikotyny, dzięki temu oszukuje się swój organizm. Po pewnym czasie zmniejsza się ilość dostarczanej w gumach czy drażetkach substancji i w rezultacie po pewnym czasie można już w całości odstawić papierosy. Organizm ludzki już ich nie pożąda, a wszystko bazuje naturalnie na oszukaniu samego siebie.