AFF obejmuje w sobie również całkowite wyjaśnienia teoretyczne na temat samej techniki skoku, ale również dokładne omówienie znaków, jakie są używane w powietrzu przez wszystkich skoczków. Wiadomym jest fakt, że nie ma możliwości głosowego porozumiewania się w napowietrznej powierzchni, więc należy używać przenośnej komunikacji, kiedy chodzi o SkokiZielonaGora.PL – Skok ze Spadochronem. Na kursie wolno się też dowiedzieć w jaki sposób postępować, kiedy pojawią się przypadki awaryjne. Wszelkie siedem skoków, zabezpieczenie OC, a także pożyczenie osprzętu i spadochronu także zawiera się w cenie kursu. Nie ma w nim pozycji skoki w tandemie.

Aby móc przystąpić do AFF trzeba posiadać ukończone 16 lat, do 18 pomocna jest pisemna zgoda rodziców czy też opiekunów. Potrzebne są badania, a też istotne orzeczenie lotniczo – lecznicze, które to powinno zostać wydane przez jeden z poświadczanych ośrodków medycznych. By móc odbyć kurs niezbędnym jest oczywiście wniesienie opłaty oraz posiadanie ważnego ubezpieczenia NNW na 5000 zł. Czasem nasze hobby nie jest zbyt bezpieczne.

Uwielbiamy takie niekonwencjonalne zajęcia. Ubóstwiamy intrygować się oryginalnymi rzeczami. Takie hobby nie jest dla wszystkich. Uprawiać je mogą wyłącznie ludzie odważnie i zdecydowani – zdecydowani na to, żeby ta pasja stała się sposobem na życie. Bardzo nieraz, by realizować takie pasje trzeba poświęcić cały swój wolny czas, lecz też oraz większość swoich oszczędności – bo takie nowatorskie hobby w szeregu przypadków kojarzy się z sumptami. I to sporymi. Nie każdego stać na takie koszty. Dosyć drogim sportem, jaki ma prawo stać się naszą pasją są skoki spadochronowe. Polegają one na tym, że człowiek wznosi się na stosowną wysokość – samolotem i w dobrym momencie wyskakuje z niego, szybuje w przestworzach, spada ku ziemi. Na plecach zamontowany posiada spadochron. W wiarygodnej chwili musi go otworzyć. Taki spadochron sprawia, iż rozpoczyna spadać się wolniej, bezpieczniej. Unosimy się w powietrzu, bardzo powoli dążymy ku ziemi. By uprawiać taki sport wypada być odważnym człowiekiem, trzeba przełamać własny lęk.