Początkowy etap wykończenia wnętrza domu albo mieszkania to prace, przy jakich może się trochę brudzić. Przygotowanie instalacji, zamontowanie drzwi i okien czy gładzie to tylko niektóre, o jakich warto wspomnieć. Lecz im jest bliżej końca takich robót, tym bardziej należy pomyśleć o tym, jak wykończy się wszystko ostatecznie.

Bo same ściany, nawet idealnie pomalowane i panele na podłogach to nie będzie wszystko, żeby mogło się mieszkać w wygodny sposób, trzeba pomyśleć dodatkowo o najróżniejszych dodatkach. Takich jak na przykład listwy przypodłogowe albo listwy przysufitowe, które ładnie dopasowane zasłonią połączenie sufitu czy podłogi ze ścianą, a jednocześnie będą ciekawą dekoracją.

Bardzo ważną kwestią jest dobór oświetlenia. O ile przeprowadzenie kabli, kontakty i wyłączniki należy zaprojektować na samym początku, żeby przygotować wszystko w czasie brudnego etapu prac, o tyle lampy to zupełnie odrębny temat. Nie trzeba wcale się z nimi bardzo spieszyć, bo najczęściej stawia się je lub montuje dopiero pod sam koniec, lecz z pewnością należy się dobrze zastanowić nad tym, co się kupi.

Po pierwsze pod kątem tego, żeby dobrze wszystko oświetlały, ale również i prezentowały się odpowiednio. Bo przecież lampy biurkowe to także ważny element dekoracyjny, który zapewni wnętrzu indywidualny styl. Duże możliwości są także jeśli chodzi o zasłanianie okien. Poza klasycznymi zasłonami i firanami dużą popularność zyskały między innymi plisy, je także powinno się dobrać kolorystycznie do ogólnego stylu.