Od kilku lat ogromnych uznaniem pośród nowożeńców radują się gruntownie odmienne od stereotypowych sesje zdjęciowe. W zasadzie pracują przy nich artyści fotografowie, którzy przygotowują kompletną dokumentację zdjęciową obejmującą przygotowania do ślubu, samą ceremonię i wesele.

Fotografia ślubna w kompletnie innym wymiarze – szpilki panny młodej niedbale spoczywające na podłodze, ostatnie poprawki sukni ślubnej, florystka przyrządzająca bukiecik, pudełko z obrączkami – i dużo, wiele innych szczegółów zatrzymanych w kadrze, a tworzących całość. Również sama ceremonia weselna ujawniana jest w inny sposób – zaskakujące zbliżenia, np. jedynie na ręce pary młodej z obrączkami, fragmenty kościoła z jakimkolwiek przykuwającym wzrok detalem, przypadkowe lecz bardzo wyraziste tło dla nowożeńców. Fotografia ślubna, niesłychanie nowatorska, pokazująca wyjątkowość uroczystości, zatrzymująca chwilę w miejscu, na zawsze.

Dawne fotografie były niezmiernie statyczne, bez emocji, tylko oraz wyłącznie dokumentujące powstały fakt. Nowo poślubieni małżonkowie w kolorze sepii. Miarodajnego dnia obserwowałam album zdjęć ślubnych córki moich przyjaciół, który prawdę powiadając zachwycił mnie. Pełna sesja zdjęciowa przygotowana była przez jednego z artystów fotografików młodego pokolenia. Dopiero tutaj zobaczyłam, jaką drogę fotografia ślubna przeszła od dostojnej, eleganckiej sepii do zatrzymanej w załodze dynamiki ruchu oraz energii – wypróbuj sesje ciążowe Wrocław. Nie było wybranego planu do ekspozycji nowo poślubionych małżonków.

Sesja zdjęciowa wyszła na ulicę, gdzie w zwykłym ruchu, gwarze, pośród pędzących samochodów, pędzących się przechodniów zjawiła się młodziutka para, jakby przekazana z innego świata. W głównej mierze zdjęcia były zachwycające przez uwiecznienie na nich wręcz wspaniałego kontrastu – wspaniale ubrana młoda para w bieli i czerni, radosna oraz świętująca swój dzień, na tle gonionych ludzi, pędzących wozów codziennej rzeczywistości. Fotografia weselna potrafiła te dwa światy połączyć w porywającą całość. Wydawałoby się, że miejski ruch nie jest właściwym tłem dla śnieżnobiałej sukni, jednak zdjęcia wykonane o zmierzchu, z refleksami samochodowych reflektorów w tle z pewnością będą zapamiętane przez oglądających.