Przyjście na świat dziecka to znaczna radość. Jednakże poprzedzona zostaje najczęściej mnóstwem preparacji. Większość rodziców chce, żeby kiedy tak właściwie maluszek przyjdzie na świat, wszelkie rzeczy dla niego były już przygotowane. Inni hamują preparacje do minimum, „aby nie zapeszyć”. Obojętnie od tego, czy zajmiemy się tym przed narodzinami dziecka, czy tuż po nich, musimy liczyć się z kilkoma pracami organizacyjnymi. Pierwszą z nich, o ile mamy dobre warunki, jest przygotowanie pokoju dla malucha. Ma obowiązek on być umeblowany w meble o aerodynamicznych kształtach, o jakie dziecko nie będzie zdołało się skaleczyć, kiedy nieco podrośnie i zacznie poznawać świat. Nieodzowne jest mu łóżeczko, ponieważ w pierwszych łyskach życia spędza w tym miejscu dość dużo czasu.

Prócz tego niezbędnymi dodatkami dla niemowląt są wózki i fotelik Recaro. Dzisiaj na rynku jest ich tak dużo, że na pewno nie musimy martwić się, że nie odszukamy odpowiedniego-poniekąd o to, że odnajdziemy ich co najmniej kilkanaście i będziemy mieli problem z wyborem najlepszego. Jeśli chodzi o wózki dziecięce, to ściśle mówiąc jest w czym wybierać, nie tylko, jeśli chodzi o kolory, jakkolwiek też o typy. Do najbardziej legendarnych wózków przystają czterokołowe wózki klasyczne, czterokołowe spacerowe, trójkołowe spacerowe. Niektóre figury decydują się na kupno całego zestawy, w skład którego wstępuje wózek pełny, spacerówka i fotelik samochodowy-wszystkie trzy utrzymane są w jednym stylu i kolorystyce. Pary, jakim urodziły się bliźnięta, nie muszą kupować dwóch oddzielnych wózków.

Producenci zadbali pod tym względem o komfort oraz wygodę rodziców, wytwarzając wózki bliźniacze, jakie mają dwie formy: „jeden obok drugiego” oraz „jeden za drugim”. Z pewnością rynek się jeszcze nie nasycił i możemy spodziewać się, że będą oni obmyślać kolejne nowoczesne modele. Mniej znacznie więcej w jakimkolwiek sezonie pojawia się kolejny „hit”, czyli sprzęt coraz bardziej współczesny i wygodny.