Kto, tak szczerze, z ręką na sercu podoła zastosować zasady pierwszej pomocy, lecz nie na fantomie, tylko w rzeczywistych warunkach, gdzie króluje stres oraz ogólny mętlik? Podobno mało jest takich osób. Co ciekawe, wielu przechodziło takie szkolenie, czy to w ciągu nauki przysposobienia defensywnego, czy kursu prawa jazdy, lecz jakoś z w pewnych momentach się tego zapomniało, a być może po prostu nie kierowaliśmy uwagi na to co pokazywał instruktor, albowiem to nie było takie istotne, przecież oraz tak samochód sanitarny przyjedzie zanim my rozpoczniemy cokolwiek robić.

Obecnie postrzegamy jednakże, iż pierwsza pomoc być może być jednakże do czegoś potrzebna. Wszak może do czegoś dotrzeć nawet w domu oraz bez umiejętności tych zdołamy nie zdążyć ochronić życia Nie bójmy się poszukać kursu, nie wstydźmy się udać na takie szkolenie. Możemy tym dać przykład dla naszych najbliższych, a ich biegłości udostępniania pierwszej pomocy z kolei zdołają nam uratować życie. Nauczmy się w związku z tym ratować byt innym, a może oraz ktoś pomoże nam.

Wszelki, jaki posiada prawo jazdy, wszelki kto zakończył szkołę zasadniczą przechodził kurs udostępniania pierwszej pomocy. Jednak jeśliby tak przyszła nieodzowność rzeczywistej pomocy, to ilu potrafiło by tą zdobytą informację wykorzystać? Odpowiedź ponoć nie zadowalała ażeby nikogo. A wszak szkolenia są urządzane również dzisiaj w szkołach, w warsztatach pracy, a jednakże poziom umiejętności tych, którzy je ukończyli jest miniaturowy – tu przyda się także apteczki pierwszej pomocy. Czas na odmiany.

Należy wpoić ludziom, że umiejętność udostępniania pierwszej pomocy może uratować byt ich najbliższym. Wiele razy wolno było uratować drugiego człowieka, jeżeli pośród otaczającego go tłumu odnalazłby się chociaż jeden, jaki zastosowałby zasady pierwszej pomocy. Takie wyrażenia często się czyta w gazetach słyszy w informacjach, zastanawiamy się czemu tak jest oraz za chwile przemieszcza się od tego do porządku codziennego, zamiast się dokładniej zastanowić, co by było, jeśliby to na mnie trafiło, czy umiem ulżyć drugiej jednostce? Tutaj nie chodzi o pomoc komuś kogo nie znam, ale moim bliskim. Czy jeżeli się coś stanie będę umiał tylko desperować i oczekiwać na przyjazd pomocy ratowniczej czy może najpierw sprawię, iż forma jego się poprawi. Większa część z nas dawniej przechodziła szkolenie z pierwszej pomocy, jednak ile z tych kształceń faktycznie pamiętamy? Raczej zdaje się nie dużo, takie biegłości trzeba cyklicznie odnawiać, bo najzwyczajniej w świecie zapominamy ile razy i dokąd trzeba nacisnąć jeżeli ktoś jest bez oddechu, jak należy jednostki kłaść, kiedy jest taka potrzeba. Trzeba zakończyć uważać pierwszej pomocy, jako czegoś co będzie potrzebne wszystkim jedynie nie nam.