Sterydy anaboliczne stosowane są przez wiele osób, którym zależy na zbudowaniu ładnych mięśni. Anaboliki sprawiają, że oczekiwana rzeźba pojawia się znacznie szybciej, a efekt naprawdę zachwyca. Każdy, kto stosuje sterydy powinien pamiętać o tym, aby odpowiednio układać swoje menu. O czym pamiętać, planując dietę, jeśli zażywamy anaboliki?

Czy jakość diety ma znaczenie?

Każdy, kto stosuje anaboliki, powinien pamiętać, że cykl anaboliczny wiąże się z koniecznością znacznie lepszego odżywiania. Planując dietę, należy zadbać o to, aby była ona obfita w składniki pokarmowe. Dlaczego? Za sprawą sterydów nasz organizm będzie bowiem wykorzystywał ich więcej. To z kolei przekłada się na większe zapotrzebowanie. Jeśli zlekceważymy konieczność lepszego pożywienia, musimy liczyć się z ryzykiem pojawienia się kłopotliwych niedoborów.

O czym pamiętać podczas planowania diety, stosując anaboliki?

Przede wszystkim trzeba zatroszczyć się o odpowiedni bilans kaloryczny. Należy określić ile kalorii potrzebuje nasz organizm, aby bilans wynosił zero. Następnie w zależności od celu, jaki sobie stawiamy, do uzyskanego wyniku dodajemy kalorie bądź je odejmujemy. W pierwszym przypadku stawiamy na budowę masy, w drugim zależy nam na redukcji tkanki tłuszczowej. Kalorie trzeba rozłożyć na pięć posiłków w ciągu dnia. Z diety musza zniknąć wszystkie niezdrowe produkty, do których zalicza się:

  • słodycze;

  • słodkie napoje;

  • wody smakowe;

  • żywność wysokoprzetworzoną;

  • białe pieczywo, ryż, makaron.

Sięgać należy z kolei po dobrej jakości mięso, ryby, produkty pełnoziarniste.

Gdzie kupić anaboliki i ile trzeba za nie zapłacić?

Ogromną popularnością cieszą się dzisiaj sterydy online. Jeśli z kolei chodzi o sterydy cennik, to ceny kształtują się bardzo różnie. Tym, co wpływa na sterydy cennik, jest przede wszystkim rodzaj preparatu, który planujemy kupić. Rozpiętość cenowa jest naprawdę spora.

Aby stosowanie anabolików miało sens, należy zadbać o to, aby na talerzu pojawiały się dobre, wartościowe, zdrowe produkty. Jest to niezbędne do uzyskania oczekiwanych efektów i zachowania zdrowia.