Zastanawiałam się jak to dopuszczalne, że moi znajomi realizują pewne zakupy przez Net. Nie byłam przekonana do tej odmiany realizacji zakupów, bo tak niesłychanie lubię porozmawiać z ekspertem ze sklepu, przymierzyć i ujrzeć artykuł, który mam zamiar nabyć. O ile zrozumiałe są zakupy odzieży, butów lub kosmetyków, to całą nowością stało się zamawianie artykułów spożywczych? Postanowiłam przetestować kilka platform handlowych by posiadać możliwość porównania komfortu jednak i w głównej mierze tak znaczącej dla mnie ceny.

Okazało się, że w sklepach internetowych niemalże wszelkie towary są tańsze. Mogłam liczyć na wyjątkowe rabaty czy obniżki. Nawet do 20%. Żeby zorganizować sprzedaż w sklepie internetowym nie ma potrzeby wynajmowania powierzchni handlowej ani zatrudniania większej liczby osób. To bez wątpliwości przekłada się na cenę asortymentu. Przede wszystkim przyjrzałam się branży kosmetycznej. Moim przyzwyczajeniem było sprawunki kremów w aptece. Często traciłam czas na sprawdzaniu ceny danego towaru w rozmaitych aptekach – tych osiedlowych jak i usytuowanych w galeriach komercyjnych. Pierwsze ekonomizacje odczułam w ofiarowanym czasie. Wystarczy wpisać nazwę godziwego asortymentu oraz sekundę w następnej kolejności jesteśmy w stanie wybierać wśród oznaczającej ilości rekordów tylko to co nas interesuje. Ceny na popularnych porównywarkach kształtowały się różnie, chociaż w znaczącej większości taniej niż w sklepie stacjonarnym.

W doborze kierowałam się odmianą należności, w pewnych momentach realizacji zamówienia oraz komentarzami internautów. W Internecie najbardziej strategiczna informacją są opinię kupujących jak oraz sprzedających. Jeśli jest grupa osób zaspokojonych z procesu obsługi oraz sprzedaży, możemy przemyśleć zakup na danej platformie. Ciekawą opcją jest możliwość zadzwonienia do przedstawiciela sklepu i dopytania o detale oferty. Uregulowanie płatności jest żadnym kłopotem. Wystarczy mieć konto bankowe. Przedkładaną forma płatności jest przelew i opłata za pobraniem. Wybrany produkt dostarczany jest w ciągu jednego lub dwóch dni od dokonania księgowania na rachunku bankowym sklepu internetowego. Należałoby spróbować i zaoszczędzić.