Wszyscy śledzą metamorfozy zachodzące dookoła, np. zamiast szablonowych bilbordów pojawia się coraz to więcej wielkoformatowych ekranów LED. Nowatorskie technologie mają oddziaływanie praktycznie na wszelkie dziedziny stworzonego przez nas życia. Już nikt nie wypłaca gotówki w banku, tylko wszyscy albo płacą kartą płatniczą, lub wypłacają pieniądze w bankomacie. Coraz więcej miast rezygnuje z papierowych biletów w komunikacji miejskiej zastępując je kartami wyposażonymi w chip elektroniczny.

Także w przypadku przychodni czy szpitala powoli karty chipowe zastępują szablonowe drukowane książeczki do lekarza. W niewielu mieszkaniach stoją jeszcze telewizory kineskopowe, pozostały wyparte w znacznej większości wypadków przez nowsze technologicznie, takie jak telewizory plazmowe, LED czy LCD, bezsprzecznie z techniką FULL HD i coraz częściej z technologią 3D czy RC – na przykład https://kapitandron.pl. Coraz więcej współczesnych technologii napotykamy także w samochodach, np. system zawiadamiający o znakach stojących wzdłuż drogi.

Nikt też już nie korzysta z szablonowych papierowych map, wszyscy przerzucili się już nawigacje gps. Postęp technologiczny jest murowany, trzeba być otwartym na nowości i nie ograniczać się tylko do starych oraz przyzwoicie znanych już technologii, albowiem nowe technologie oraz rozwiązania znacznie mogą nam ułatwić życie. Większość Rodaków posiada już w domu pecet z dostępem do szerokopasmowego Internetu. Za jego wsparciem być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie. Innowacyjne technologie jak najbardziej sprzyjają rozwojowi mediów internetowych. Część stacji radiowych już upadła, spada również czytelnictwo schematycznych papierowych gazet. Przyczynia się do tego wycelowanie kampanii medialnych ze starszych mediów do Internetu. W krajowych miastach pojawiła się moda na umieszczanie we wszystkich możliwych miejscach hot spotów umożliwiających dostęp do Internetu. Dzięki temu użytkownik smartfona, nawet, jeśli wyczerpie własny pakiet na pobieranie danych, dalej może korzystać z prędkiego Internetu. Systemy operacyjne najnowszych telefonów komórkowych pozwalają korzystać z mnóstwa aplikacji ujawniających najświeższe wiadomości. Najnowsze informacje dostępne są we wszelkiej formie, można je przeczytać, wysłuchać bądź obejrzeć.