Ziołolecznictwo jest to dziedzina wiedzy która mówi w głównej mierze o wszystkich odmianach używania ziół. Najczęściej jest to nauka o nich oraz ich formach leczniczych. Ziołolecznictwo tak właściwie kultowe jest od dawna albowiem intrygowały się tym już babki zielarki. To naturalnie dzięki nim ta wiedza została do dzisiaj przekazana i w dalszym ciągu jest utrzymywana. Na temat ziołolecznictwa napisane są nawet czasopisma, książki a również wiele poradników też w Internecie. Rozwija się ta branża coraz bardziej bowiem zioła to towar naturalny.

Wystarczy nieraz zebrać je z pola i ususzyć na swoje prywatne potrzeby. By móc dowiedzieć się więcej na temat ziół oraz ich zastosowania to właśnie do tego służy ziołolecznictwo. Nawet organizowane są kursy z tego tematu dla osób jakie pasjonują się medycyna naturalną. Jak rozumie się samo przez się ziołolecznictwo wykorzystywane jest w medycynie, kuchni a także kosmetyce. Właśnie dlatego każda branża odpowiednio na tym korzysta. Ziołolecznictwo przedstawia wszelkie zioła pojedyncze oraz to właśnie dzięki temu wiadomo jakie na jakie dokuczliwości się użytkuje.

Zioła suszone są to te wszelkie zioła jakie suszy się na następne lata. Najpierw zbiera się je jako świeże kiedy dojrzeją, a potem je rozdziela na mniejsze warstwy – zobacz sklep konopny. To naturalnie dzięki temu łatwiej je ususzyć. Każdy typ ziół należy zupełnie inaczej suszyć bowiem takie posiada właściwości. Poza tym niektóre zioła nie nadają się do suszenia tylko jako świeże. Suszone zioła zachowują smak oraz aromat odrobinę inny aniżeli świeże ponieważ jako susz przybierają inny kolor i wygląd. Suszenie może odbywać się na dużo przeróżnych sposobów. Jeśli jest to w domowej atmosferze wtedy do suszenia używa się suszarek domowych albo własnych zakamarków.

W pewnych momentach rozdrabnia się zioła i wsypuje na gazety by same doschły. Natomiast na skalę bardziej produkcyjna użytkuje się wyjątkowe suszarki przemysłowe jakie równolegle susza i rozdrabniają na małe cząstki. W punktach sprzedaży można kupić gotowe suszone zioła które od razu wsypuje się do gotujących się potraw. Suszone zioła mogą również stanowić niezmiernie wyśmienity podkład pod herbaty które pija się każdego dnia rano lub też wieczorem.