Wyabstrahowanie w modzie nie jest mało znanym pojęciem. Raczej wielokrotnie możemy zobaczyć takie wzory na sukienkach, które wybieramy na daną ewentualność. Każda kobieta ma w szafie coś we wzory, które nawet nie bardzo wolno jednoznacznie sformułować definicję. Z jakiego powodu? Ano właśnie dlatego, iż to wszystko zależy do projektantów.

Wielokrotnie, pragnąc zamaskować pewne niedoskonałości figury własnych klientek, postanawiają iść na całość oraz ot tak je zamalować. W miejscach, które trzeba zatuszować, dają jakiś wrażliwy wzorek, który przechodzi w coraz to odważniejszy. To wszystko, staje się modne i trafia do punktów sprzedaży w takim wydaniu, jak pozostało zauważone na pokazach, lub na salonach.

A dzisiaj moda na abstrakcję sięga zenitu na tyle, że nie zwracamy obszernej uwagi na to, jakie barwy ze sobą mieszamy – wypróbuj na przykład wesołe skarpetki damskie. Względnie wynikają one z przypadku. Jeśli masz trochę fantazji i jesteś figurą kreatywną, to możesz sama wykonać swoją sukienkę w abstrakcyjny wzór. Farby, albo dobre spraye do barwienia ubrań, czysta koszulka lub ewentualnie klasyczna sukienka oraz do działania.

Klasyka w modzie to pojęcie raczej wąskie. Co jest najbardziej klasyczne w modzie kobiecej? Oczywiście nieśmiertelna drobna czarna, innymi słowy krótka, bądź też dłuższa w zależności od zamiłowań czarne sukienka, która ma służyć nam jako wielozadaniowy strój na wszelki okazje. Ale nie tylko to jesteśmy w stanie pojmować jako klasykę.

Klasyką są różnorodne kolory, które bez względu od tego, jaki jest aktualnie w modzie i tak będziemy mogli na siebie założyć bez jakichkolwiek obaw. Klasyka to kroje, kształty oraz wzory. Czy biała koszula zawsze będzie klasyką? Naturalnie, że tak, pewno przenigdy nam się nie znudzi. Tak samo jak szpilki. Buty na obcasie ma w własnej szafie każda kobieta oraz racjonalne jest, że na ważną okazję, gdzie musi opisać się elegancko, wybierze właśnie takie buty oraz nie będzie szukała innych. Czyli jak wolno jednoznacznie sformułować definicję styl klasyczny? To coś jak niepisana umowa, co można założyć na każda okazję, a co nie. Co będzie wielofunkcyjne, a co nie. Klasyka mody, to język w jakim porozumiewają się wszelkie kobiety świata i w rzeczywistości należałoby się go przyuczyć.