Prace nad przeróżnego typu tkaninami trwają od wieków i każdorazowe udoskonalenie receptury lub metody wytwórczej stanowi prawdziwy przełom w danym czasie. Dzisiaj miliardy roczne wydawane są na wyszukiwanie innowacyjnych materiałów oraz ich wykorzystanie. W informatyce i motoryzacji tkaniny techniczne odgrywają coraz większą rolę zwłaszcza w następstwie tego, iż nowoczesny kontrahent wybierający kosztowny samochód bądź elektronikę użytkową dla siebie, wcale nie chce rezygnować z właściwości estetycznych. Zarazem co poniektóre stare oraz uznawane za mało interesujące tkaniny jak filc odsłaniane są na nowo przede wszystkim za sprawą młodych i kreatywnych projektantów mody, którzy wprowadzają takie wysłużone włókniny na raz następny na rynek, pokazując masowemu odbiorcy, iż bez ustanku zaskoczyć można pomysłowym wyeksploatowaniem tak niemodnego materiału. Jakim sposobem się jednakże okazuje, każda włóknina z pozoru gruntownie nieatrakcyjna, może stać się interesująca przy odszukaniu dla niej słusznej formy. Jest to coraz to częściej spotykany sposób na stworzenie pomysłowej instalacji czy szokującej kreacji.

Produkowanie oraz poszukiwanie oryginalnych skuteczniejszych rozwiązań w zagadnieniach wykorzystywanych materiałów jest istotnym elementem działania na dzisiejszym rynku – przetestuj derma materiał. Niektóre firmy robią wszystko, żeby nieustannie oferować innowacyjne tkaniny techniczne, nawet jeżeli ich osobista linia produkcyjna nie potrzebuje tego w szczególnym stopniu. Swoje patenty oraz oryginalne pomysły na innowacyjne włókniny wolno albowiem z powodzeniem rejestrować oraz tylko czekać na napływ pieniędzy z tytułu sprzedaży wszystkich swoich licencji.

Współczesna włóknina jest na wagę złota nie tylko w świecie przemysłu, ale choćby w świecie profesjonalnego sportu, gdzie minimalne nawet przewaga płynąca z zastosowania lepszego stroju, może przełożyć się na ostateczne zwycięstwo lub porażkę zawodnika. W wypadku perfekcyjnych federacji sportowych świata, wydatki na optymalizację strojów oraz oprzyrządowania sportowego sięgają od czasu do czasu dziesiątek milionów. W pewnych momentach odnieść sukces można niemniej jednak pomysłowym wykorzystaniem tak starej tkaniny jak filc. Czego najlepszym argumentem jest duży wzrost sprzedaży torebek z tego materiału.