Postacie zajmujące się ocaleniem stanu technicznego samochodów uparcie walczą i wymyślają coraz to nowsze sposoby na rozwiązywanie kłopotów powiązanych z żywotnością aut. Inżynieria samochodowa jest nadzwyczaj dochodową branżą. Należycie usytuowany warsztat potrafi być niezmiernie opłacalnym pomysłem. Trafna inwestycja w przemysł motoryzacyjny błyskawicznie się zwraca zważając na stan polskich dróg i na jakość aut, które produkowane są z myślą o zachodnich normach.

Aluminiowe zawieszenie jest najgorszym wyborem wśród ojczystych kierowców. Po czasie połowy roku trzeba natychmiast udać się do mechanika, który postara się odratować zawieszenie. Łączy się to z magicznymi wydatkami ze względu na ekskluzywne marki, które tworzą auta na tym metalu. Same wahacze do jednego koła kosztują około trzystu do czterystu pięćdziesięciu złotych, a zaznaczmy, że w całym samochodzie jest ich minimum osiem, a może być nawet szesnaście. W ten oto prosty sposób mechanicy samochodowi mają pracę i grube portfele. Bogaty polski człowiek biznesu wpadł na inteligentny pomysł – stworzenie siatki mobilnych mechaników.

W całym kraju, w większych miastach postawił posterunki charakterystycznej pomocy drogowej dla kierowców w potrzebie. Mechanika samochodowa jest specjalizacją niebezcelową w dobie transportu, gdzie dominują samochody – warsztat samochodowy leszno. Każdego dnia wykwalifikowani mechanicy siedzą na dyżurze w warsztacie i są skłonni przyjechać na miejsce, w którym zdarzyła się usterka do granic możliwości w pół godziny!

Wszystko za niewielką opłatą. Pomysł jest niesłychanie praktyczny i póki co, interes cudownie się rozwija. Zakup innowacyjnego auta przez biznesmena świadczy o tym, że wszystko idzie w odpowiednim kierunku. Wielka inwestycja zwraca się z akcesoriami. Mechanicy są usatysfakcjonowani z tego powodu, iż dostają napiwki od poszkodowanych kierowców. Oczywiście wszystko prezentuje się jak w taksówce – odpowiedni licznik liczy cenę dojazdu, zaś mechanik ustala wartość naprawy. W ciężkich przypadkach pojazd jest holowany czy też wciągany na lawetę, a zszokowani ludzie odwożeni do własnych domów.