Ulotki są, to najprostsze odmiany sprawnej reklamy. Nie są w stanie one się niestety równać z kampanią marketingową w telewizji czy w radiu, niemniej jednak również mają jakiś skutek osiągnięty. Ulotki, roznoszą kolporterzy. Jest, to troszkę niewdzięczna praca. Nim takie ulotki uzyskają się w ręce takich doręczycieli, muszą one pozostać wydrukowane. Z reguły korzysta się z drukowania ulotek za pomocą drukarni, które sprawnie i szybko podejmą się takich zleceń. Znacznie mniej korzysta się z domowych drukarek.

Drukarnie najczęściej proponują promocje, dotyczące zwiększenia nakładu na koszt firmy, czy szybszego drukowania. To z pewnością przyciąga interesantów, jacy mają na celu zareklamowanie firmy, towaru firmowego i usług. W głównej mierze, wypada zaznaczyć, czym absorbują się takie drukarnie i czego żądają do działania – przetestuj oprogramowanie dla drukarni. To nie tylko spory nakład gazet czarno-białych lub kolorowych, które maszyny drukarskie muszą wydrukować, to również drukowanie ulotek, kalendarzy, wizytówek, pocztówek, widokówek oraz wiele innych. Drukarnie mają dość spory wachlarz zleceń i wykonywanych usług.

Drukowanie kalendarzy odbywa się, jednakowo jak wydruk wszystkim innych tego typu artykułów. Zwykle drukuje się kalendarze w nie za ogromnym nakładzie, ponieważ kalendarz kupuje się tylko raz do roku. Wyjątek stanowią takie kalendarze jak: biurowe, których nakład jest o wiele większy (stosowany w biurach, na dowolnym biurku) Wiszące kalendarze właściwie znajdują swoje miejsce nie tylko w domach, jednakowoż też w szkołach, zakładach pracy. Plakaty, to przede wszystkim forma marketingu, są one jednym z fundamentalnych stref reklamy. Plakaty rozwieszane są wszędzie, na słupach billbaordowych, na budynkach mieszkalnych, na oknach autokaru czy wystawy sklepowej. Plakat, to nienagannie widoczna opcja reklamy. Takie plakaty drukuje się przede wszystkim w drukarniach, gdzie uprzednio przynależy dostarczyć odpowiedni projekt graficzny oraz opisać parametry takie jak wytworny lakier offsetowy. Jeśli nie dostarczy się projektów można wynająć trafnych grafików, którzy za opłatą zrobią znakomity szkic takiego plakatu.