Dieta układana przez rzetelnego dietetyka to gwarancja zdrowego odżywiania się. W Centrum Dietetyki i Terapii Symbioss wsparcia mogą szukać klienci którzy zmagają się z: boreliozą, migreną, astmą, alergią, trądzikiem, Hashimoto, celiakią, łuszczycą, świądem, biegunkami albo zaparciami. Na dodatek opłaca się skorzystać z rad dietetyków z Symbioss gdy zmagamy się z przewlekłym zmęczeniem, stresem, czy brakiem energii.

Najpierw ma miejsce merytoryczny wywiad z pacjentem, na bazie jakiego wydawana jest diagnostyka. Później ustalony jest plan żywienia. Może być również wprowadzana terapia generatorem plazmowym lub terapia manualna wraz z masażami. Klienci mogą liczyć na bieżące wsparcie w utrzymaniu powodów do podtrzymania diety.

Wieloaspektowa pomoc medyczna daje idealne efekty. Konsumenci, którzy zechcą się dowiedzieć, w jaki sposób prowadzić odpowiedni styl życia, nabiorą przekonania, że zdobędą tutaj wiele informacji. Specjalistka przekona ich, jak znacząca jest zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń i wprowadzenie indywidualnie skomponowanej diety. Będzie ona ułożona pod względem dolegliwości z jakimi będzie zmagać się pacjent.

Kwestią priorytetową dla dietetyk będzie wyszukanie przyczyny schorzenia oraz wspomaganie terapii dokładnie poprzez właściwe dla zdrowia menu. Dokładny wywiad powiązany z żywieniem będzie wzbogacony o badania diagnostyczne razem z analizami. Wykonane będzie również zbadanie masy i składu ciała z pomocą urządzenia takiego jak Tanita RD 545.

Po badaniu ustalony zostanie jadłospis, bogatszy o listę zakupów. Po mniej więcej 3 tygodniach pacjent zostanie zaproszony na wizytę kontrolną. Wtedy po raz kolejny zostanie wykonana analiza składu ciała, żeby oceniać zmiany w budowie ciała. Jeśli będzie to konieczne, jadłospis zostanie zmodyfikowany. O ile ktoś ma problemy z utrzymaniem diety, to może liczyć na wsparcie w jej utrzymaniu. Może wówczas liczyć na rozwijanie świadomości w obrębie prozdrowotnego odżywiania się a także na wskazanie na cele do osiągnięcia, związane ze zdrowym trybem życia.