Nasz lokal mieszkalny winien błyszczeć czystością. Dbamy o to, by w domu było czysto, żeby było posprzątane. Niewątpliwie nie możemy popadać w przesadę, nie jesteśmy w stanie nieustannie chodzić z odkurzaczem oraz biegać ze szmatką do kurzu. Dom jest od schronienia. Mimo to zadbajmy o to, żeby był on schludny. Czy jest to trudne? Nie koniecznie. Wiele zależy od naszej profesjonalnej należytej woli. Musimy tylko nabyć środki czystości i ustalić miarodajne zasady, które ściśle połączone będą z porządkami, ze sprzątaniem. Nie powinniśmy sprzątać codziennie. Oczywiście wykonywanie pewnych czynności, takich jak choćby zmywanie zabrudzonych naczyń to nieodzowność i wykonujemy to każdego dnia. Jednakże takie rzeczy, jak odkurzanie, wycieranie kurzu spokojnie możemy egzekwować co jakiś czas, na przykład raz w tygodniu.

W następstwie tego też sobotnie przedpołudnie ofiarujmy na robienie porządków. To naturalnie dzięki temu w stworzonym przez nas domu będzie miło i przyjemnie oraz przede wszystkim czysto. Pod żadnym pozorem nie musimy poświęcać wiele godzin na porządkowanie. Nieraz wystarczy jedynie nam zaledwie godzina, by nasze mieszkanie doprowadzić do porządku. Chemikalia, które mają ułatwić nam sprzątanie mają być przede wszystkim środkami skutecznymi. Wydajemy spore pieniądze na zwalczanie pluskiew, dlatego także pragniemy, by proszki, pasty oraz płyny, na zakup jakich się decydujemy dawały radę. Co to oznacza? Ewidentnie to, by dzięki nim możliwe było skuteczne sprzątanie, usuwanie zabrudzeń, destylowanie. Wszelkie środki czystości służą konkretnym rzeczom. Wszystko naturalnie jest powiązane z doprowadzaniem do porządku mieszkania.

A nienagannie wiemy, że bywa to dosyć skomplikowane i skomplikowane. Nieraz na to, by posprzątać mieszkanie musimy poświęcić wiele godzin, nawet calutki dzień. Raz na jakiś czas musimy wygospodarować czas na globalne porządki. To, jak niejednokrotnie sprzątamy w naszym domu zależy pomiędzy innymi od tego, ile osób w domu mieszka, ile w nim regularnie przebywa. Im znacznie więcej ludzi, tym częściej należy robić porządki. Są osoby, jakie kochają sprzątać, którym sprzątanie sprawia wielką radość. Być może oraz my do takich osób należymy. Należałoby zadbać o swój własny dom.