Jednym z podstawowych rodzajów kredytów bankowych są naturalnie kredyty krótkoterminowe, jakie znajdują się w ofercie większości banków. Także ten typ kredytów ma prawo być traktowany jako kredyt bez bik, jaki cieszy się ogromną popularnością. Kredyty krótkoterminowe udostępniane są na okres nie dłuższy niż jeden rok. W większości wypadków bank niebawem po rozpatrzeniu złożonego wniosku wypłaca środki finansowe na konto bankowe kredytobiorcy. Te środki pieniężne ludzie przeznaczają zazwyczaj na zakup wszystkich bieżących rzeczy i sprostaniu wymogów wszystkich członków rodzinny. Kredyt krótkoterminowy może mieć formę pożyczki albowiem jest to zazwyczaj nie kolosalna suma pieniędzy jaką bank przekazuje do dyspozycji kredytobiorcy.

Każdy człowiek wie w jaki sposób rozprzestrzeni wszystkie środki pieniężne, które pochodzą oczywiście z kredytu bankowego. Większość ludzi dzisiaj korzystało z tego typu kredytu na przykład przed świętami Bożego Narodzenia kiedy starali się zorganizować warte święta dla całej rodziny – wypróbuj porównywarka kredytów hipotecznych. Jak najbardziej jest to jeden z fundamentalnych typów kredytów. Kolejnymi ważnymi rodzajami kredytów są bezsprzecznie kredyty zarówno średnio jak i długoterminowe. W jaki sposób sama nazwa wskazuje kredyty średnioterminowe mogą być udzielane na okres nie przekraczający trzech lat z kolei kredyty długoterminowe udzielane są na okres, jaki przekracza trzy lata. Każdy z tych rodzajów kredytu może też być udzielany na analogicznych zasadach co popularny kredyt bez bik, jaki też może być średnioterminowy czy również długoterminowy. Oba te typy bank przyznaje na stricte wskazanych warunkach jak także może wypłacić je na konto bankowe czy także dosadnie do ręki każdego kredytobiorcy.

Średnioterminowe jak też długoterminowe mogą także być pożyczki, jakie zaciągane są także na określony czas. W następstwie tego oczywiście ludzie mają do wyboru na jak długo chcą zaciągnąć kredyty bankowe. Kredyt średnioterminowy można przeznaczyć zarówno na zakup i remont mieszkania, domu lub też zakup samochodu. Tudzież kredyt długoterminowy związany jest z kolosalnymi inwestycjami a mianowicie z budową mieszkania.