Wobec zachodzącego na całym świecie, a na pewno w Europie procesu demograficznego polegającego na starzeniu się społeczeństw w praktycznej medycynie ma obowiązek zachodzić przegrupowanie specjalizacji. Większy udział w rynku lekarskim zaczynają mieć specjalizacje zajmujące się chorobami wieku podeszłego. Towarzyszy temu większa popularność medycyny profilaktycznej oraz estetycznej, przemieszcza się albowiem granica wieku formułowanego jako dojrzały i starczy. Nie tylko kobiety chcą jak najdłużej zachować sprawność fizyczną oraz porządny wygląd. Niemniej jednak większość z zabiegów medycyny estetycznej kierowane jest zwłaszcza do kobiet, jak na przykład mezoterapia. Pomimo że zabiegi mezoterapeutyczne funkcjonują też zapobiegawczo w przypadku łysienia, to jednakże z domysły regeneracją tkanek skóry zaciekawione powinny być raczej kobiety.

Zaczyna się to ostrożnie zmieniać, czego przykładem mogą być mężczyźni ze świata polityki i mediów poddający się zabiegom redukcji zmarszczek. Ma prawo wydawać się lekko sporny obrazek mężczyzny w trakcie zabiegu mezoterapii wygładzającego twarz, najważniejsze jednak by on sam odpowiednio się z tym czuł. Wzrastający, co prawdziwość w zmiennym tempie, jednakowoż niemniej jednak nieprzerwanie, poziom życia naszego społeczeństwa skutkuje przeróbką stosunku do stosunku do własnych potrzeb oraz wymagań od rzeczywistości. Dbałość o wygląd i kondycję swojego ciała stała się jednym z priorytetów stylu życia.

Niektórych procesów zachodzących w organizmie nie da się jednakże powstrzymać lub też odwrócić za pomocą zabiegów kosmetycznych i nawet najintensywniejszych treningów fizycznych. Mezoterapia daje poczucie wprost przeciwne, a mianowicie, że nawet zaawansowane procesy starzenia skóry można jeśli nie odwrócić czy pod każdym względem zniwelować, to na pewno w ogromnym stopniu zredukować – wypróbuj mezoterapia igłowa. O wynikach kuracji zadecyduje jej nasilenie w pierwszym etapie trapi oraz systematyczność w zabiegach podtrzymujących wyniki mezoterapii. Częstotliwość zabiegów dobiera lekarz, dopasowując ja do indywidualnych wymogów pacjenta. Myśl, że istnieje nie chirurgiczny sposób przywrócenia młodego wyglądu skóry może być dla co niektórych ludzi wystarczającym składnikiem poprawiającym orientacyjne samopoczucie.