Katalogi witryn internetowych stają się dziś coraz bardziej cenione, przez osoby, jakie absorbują się reklama internetową, bowiem w końcu udowodniona została w starczającej mierze ich użyteczność. Takie katalogi powstają w dużej mierze po to, by zwiększać liczbę osób, jakie dostaną się na daną witrynę, jednak nie wolno pomijać też jakże znaczącej ich funkcji w pomaganiu w poruszani się po sieci, co nie zawsze dzisiaj jest łatwe, kiedy jest tyle stron internetowych oraz portali internetowych – sprawdź katalog firm. Nie ma się w związku z tym co dziwować, iż coraz to więcej osób stara się parać są dyscyplina, jaką jest katalogowanie witryn, ponieważ jest ona przydatna w świecie komputerów, jaki staje się coraz bardziej bałaganiarski oraz trudny dla zwyczajnego użytkownika, jaki nie zna się na sieci internetowej i możliwości jej wykorzystania.

Katalogi upraszczają oraz usprawniają poszukiwanie stron internetowych, przez co w gigantycznej mierze oszczędzają czas osób, jakie tych witryn na co dzień poszukują. A jak wiadomo jest to bardzo potrzebne,. Ponieważ dzięki temu nie trzeba spędzać godzin przed komputerem.

Witryny internetowe mnożą się w nieskończoność. Jest to naturalnie dość pozytywne zjawisko, ponieważ to naturalnie dzięki temu, ludzie mogą zawsze posiadać dostęp do interesujących ich wiadomości, a jak wiadomo, wiedza to potęga taka sama jak pieniądze, czy również istotne znajomości, tym bardziej, że na świecie zaczyna coraz częściej panować społeczeństwo informacyjne.

Niemniej jednak w tym gąszczu witryn internetowych, blogów, portali, traktujących o rozmaitych tematach, wolno się dość łatwo zgubić oraz właśnie dlatego nieodzowne wydaje się być dosyć dokładne i uporządkowane katalogowanie takich witryn WWW, aby użytkownik nie musiał godzinami wyszukiwać tej, która go intryguje, a przez co by był w stanie zaoszczędzić tak cenny czas.

Katalogowanie powinno jednak być jak najbardziej dokładne, ponieważ niezbyt porządne katalogi, nie są użyteczne, jako że nie spełniają w sposób trafny swojej ważnej funkcji. Każdy kto posiada swój katalog, jeśli pragnie by był on kultowy, musi zadbać o jego jak idealną przejrzystość oraz łatwość w korzystaniu z niego, bowiem inaczej właściwie na tym polu nie odniesie oznaczającego sukcesu.