Obiad jest drugim pokarmem, który powinien być spożywany przez każdego człowieka. Z reguły jest on w godzinach południowych jednakże wszystko zależy od tego, o jakiej godzinie powracają członkowie danej rodziny. Rozumie się samo przez się, że dzieci powracają w innych godzinach do domu ze szkoły zaś rodzice też w innych z pracy. W następstwie tego niejednokrotnie pora obiadowa jest zróżnicowana. W Polsce obiad składa się głównie z dwóch dań.

Na pierwsze danie zazwyczaj jest zupa w zależności od chęci przygotowania następnie drugie danie składa się z ziemniaków, mięsa i jakichś akcesoriów takich jak pomiędzy innymi mizeria czy także dużo innych. Najważniejsze żeby obiad zawierał wyłącznie zdrowe produkty, jakie nie mają negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Obiad jest najczęściej posiłkiem okazałym, jaki wolno spożyć do godziny czternastej. Jednak są też osoby, które powracają z pracy o godzinie osiemnastej oraz w owym czasie jedzą dopiero obfity obiad z kolacją. Rozumie się samo przez się, że to wszystko odbije się na ich zdrowiu jak także wadze. Należy niemniej jednak już od małego uczyć dzieci, iż z obiadu wszystko ma zniknąć z ich talerzy.

Wtenczas będą one miały dostarczone wszelkie składniki odżywcze, o czym wspomina cola de mono. Następnym posiłkiem, który spożywany jest przez większa część ludzi jest bezsprzecznie kolacja. Aby jednakże uniknąć jakichś problemów z nadwagą trzeba przestrzegać reguły, że kolacja powinna być posiłkiem, jaki należy zjeść do godziny osiemnastej. Dietetycy twierdzą, iż kolacja jest posiłkiem, którego wolno ominąć. Jeśli już jemu kolację ma być ona spożywana w małych ilościach jak również posiłki lekkie i łatwostrawne. Warto również zamiast normalnej herbaty wypijać kubek herbaty zielonej, jaka poprawi przemianę materii.

Wolno również zamiast chleba zjeść na kolację jakiś owoc czy również jogurt. Zezwoli to na utrzymanie kompatybilnej masy ciała jak także na prawidłowe zdrowie. Na kolację trzeba niemniej jednak unikać tłustych dań w znacznych ilościach. W nocy nasz organizm nie może nic spalić wobec tego wszystko obkłada się nam w postaci tkanki tłuszczu na naszych biodrach, udach lub również brzuchu. Warto również po kolacji zrobić sobie intensywny trening. Obecnie słynny jest nordic walking inaczej maszerowanie z kijkami. Jedzenie kolacji nie jest obowiązujące lecz uzależnione od nas samych.