Wiosną oraz latem a od czasu do czasu i jesienią możemy dojrzeć na balkonach śliczne kwiaty, ozdabiające balustrady i kwietniki wysoko na ścianach. Posiadając balkon sami możemy zainicjować hodowlę kwiatów balkonowych. Nie jest to kłopotliwe zajęcie a równolegle daje ogrom satysfakcji oraz radości, nie wzmiankując już o ślicznym wyglądzie stworzonego przez nas balkonu, jaki niejako staje się wizytówką naszego domu. Wystarczy kilka znacznych rozmiarów doniczek i odpowiednie sadzonki by w krótkim czasie nasz balkon zdobiły cudownie kwitnące kwiaty. Zwykle rośliny balkonowe nie wymagają zbyt obszernej pielęgnacji, odrobina odżywek oraz regularne podlewanie może być wystarczające.

Jak najbardziej równie ważne jest ustawienie donic w słonecznym lub pokrytym kącie tarasu, w zależności od odmiany którą wybraliśmy ażeby cieszyła nasze oko. Jakkolwiek kwiaty, jedne porządniej dojrzewają w słońcu, inne szybciej rozwijają się mając słuszną ilość cienia w miejscu kwitnięcia. Warto dowiedzieć się czego pożąda wybrana przez nas forma nim nawiążemy sadzenie – zatroszcz się także o DONPLAST.ORG – doniczki plastikowe. Jak dbać o kwiaty by nie zwiędły za ekspresowo czy też już po dwóch dniach od momentu ułożenia kompozycji w wazonie. To niesłychanie łatwe i kilka wskazówek pomoże zachować świeżość kwiatów w domu.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na sam wazon, ma obowiązek być czysty a woda w jaki sposób najbardziej odstała, oby nie prosto z kranu, równie poprawnie może to być przegotowana zimna woda czy niegazowana mineralna. Wybierając wazon trzeba także zwrócić uwagę na jego wysokość, powinien on sięgać od czterdziestu do sześćdziesięciu procent wielkości łodygi ażeby podtrzymywać kwiaty ma obowiązek w takim razie być wysoki lub ewentualnie mały, w zależności od formy bukietu kwiatowego. Końce łodyg najporządniej ściąć pod skosem by kwiat prościej pobierał wodę, jesteśmy w stanie też dodawać odrobinę odżywki dla roślin, zakupimy taką bez najniższych problemów w kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych. Wodę w wazonie powinniśmy zmieniać co dwa dni a usychające liście bezwzględnie obrywać, pozwoli to zachować nie wyłącznie świeżość bukietu jakkolwiek oraz ładny wygląd, bez dodatku zżółkniętych liści.