Aktualna mapa zachorowań na chorobę koronawirusową udostępniana jest na portalu onkologicznym Zwrotnik Raka. Choroba w szybkim tempie rozpowszechnia się we wszystkich krajach, w tym też w Polsce. Z tego powodu nie jest dziwne, że osoby z grupy ryzyka mają przedstawiane wiadomości systematycznie. A0 to właśnie do tej grupy wliczają się osoby chorujące na nowotwory. Za pośrednictwem aplikacji ArcGIS możliwe jest kontrolowanie liczby zakażonych pacjentów w poszczególnych krajach i częściach świata.

Z mapy można skorzystać bez kłopotu, gdyż jest przejrzysta, a w jej lewym górnym rogu umieszczony jest button, pozwalający na przybliżenie oraz oddalenie widoku. Zaprezentowana koronawirus mapa zaktualizowana jest kilka razy w ciągu dnia. Z tego powodu internauci, którzy na nią zaglądają mają pewność, że uzyskają dostęp do jedynie rzetelnych danych. Na mapie uwzględnione są jedynie formalnie potwierdzone jednostki. Można też sprawdzać liczbę pacjentów, jacy powrócili do zdrowia, jak i liczbę osób zmarłych. Każdy ma okazję wobec tego sprawdzać, gdzie występuje COVID – 19 oraz zaznajomić się ze szczegółowymi statystykami. Dodatkowo, osoby zaglądające na portal mogą przeglądać zakładkę koronawirus a nowotwór.

Dzięki niej wiedzą, jak mają na co dzień się zachowywać, żeby uniknąć możliwości zachorowania. Obserwując mapę systematycznie można spostrzec, gdzie w Europie jest największa liczba chorujących. Dodatkowo, można także oceniać sytuację panującą na całym świecie. Niestety, w tej chwili koronawirus pojawił się już wszędzie.

Aktualizacja mapy, w odniesieniu do kolejnych wskaźników wskazuje, że na całym świecie zaraziło się już ponad pół miliona ludzi, a liczba osób zmarłych na skutek COVID – 19 wynosi mniej więcej dwadzieścia pięć tysięcy. Ozdrowiało mniej więcej sto dwadzieścia pięć tysięcy osób. Liczba osób zarażonych COVID – 19 na terenie Polski wynosi więcej niż tysiąc dwieście osób. Dane należy kontrolować na bieżąco, ponieważ prędko ulegają zmianom.