Idąc po skarpowych lub krętych schodach intuicyjnie szukamy poręczy. Schody, które nie mają ubezpieczenia są niepokojące oraz są w stanie stać się przyczyną upadku. Balustrady, w tym wypadku składają się z poręczy, tak zwanego pochwytu, i tralek, inaczej określanych jako słupki. Scalają poręcz ze schodami, gwarantując tym samym swobodne oraz bezpieczne poruszanie się po schodach. Słupki są w stanie być wykonane z przeróżnego materiału; metalu, drewna, betonu, tworzywa chemicznego.

Możliwości w tym zakresie jest dużo. Dobór dobrej poręczy, też uwarunkowany jest wymaganiem i fantazją klienta. Wykorzystuje się poręcze drewniane, jakie są w stanie mieć rozmaite formy. Drewniane, profilowane, są w stanie być okrągłe lub w kształcie prostokąta. Poręcze bardzo niejednokrotnie posiadają struktury wykonane z rurki mosiężnej bądź metalowej, spawanej bądź skręcanej. Tego typu balustrady używane są codziennie. Zabezpieczenie osób poruszających się po schodkach jest wybitnie ważne oraz ma prawo uchronić przed niespodziewaną stratą równowagi, czy poślizgnięciem się.

Sposób wybrania ubezpieczenia, lub ogrodzenia uwarunkowany jest poszczególnym podejściem klienta i warunkami architektonicznymi i często walorami środowiskowymi. Balustrady są w stanie dysponować różnorodne kształty i cele – przetestuj Parawany Szklane. W ogólności wyróżnić można balustrady pełne, innym wariantem są ażurowe oraz kurtynowe.

Istotna w konstrukcji balustrad jest barierka, innymi słowy miejsce jakiego można się w jakiejkolwiek chwili bezpiecznie złapać. Ta z kolei może być wykonana z rożnego typu materiału; metalu, drzewa, tworzywa chemicznego. W obiegowej opinii twierdzi się, że drzewo jest najlepszym materiałem konstrukcyjnym balustrad. Szczególnie przy montowaniu poręczy. Najogromniejszą jego zaletą jest ciepło czute podczas dotyku, oraz prosta konserwacja. Wolno pomalować je na dowolnie wyselekcjonowany odcień. Balustrady, czy też wyłącznie zakończenia w formie poręczy, wykonane z drewna, otwierają dyspozycje artystyczne wykonawców. Drewno jest imponującym materiałem dla rzeźbiarza, czy innego artysty. Wystarczy trochę indywidualnego podejścia, fajnego żadnego pomysłu by nasza struktura stała się oryginalna oraz wyjątkowa.