Prawdziwą oraz oryginalną pizzą jest pizza włoska, która jest początkiem pieczenia pizzy również w innych krajach. Ta pochodzi z Włoch i smakuje niesłychanie oryginalnie. Do jej przygotowania przydatnych jest zaledwie kilka składników jakie nadają jej nieszablonowego aromatu co zezwala zachwycać się jej smakiem przez Włochów jak oraz turystów.

Na każdym kroku znajdują się włoskie pizzerie gdzie wolno ją zjeść. Przepis na ciasto jest niezwykle nieraz tajny albowiem pizzerie rodzinne przechodzą z pokolenia na pokolenie. Żeby przetrwały ta pizza musi być upieczona wedle starych sztampowych metod.

Potrzebny jest przede wszystkim specjalny piec w którym następuje kulminacyjna część przygotowania tej potrawy. Włosi jadają je przede wszystkim z oryginalnym włoskim serem oraz pastą pomidorową. Bardziej nowoczesna jest z użyciem czarnych oliwek, parmezanu oraz oliwy z oliwek. Składników jest mało ponieważ najogromniejszy smak to ciasto którym najbardziej się można zachwycać – jeśli pragniesz spróbować w rzeczy samej dobrej pizzy w Bielsku, koniecznie przetestuj propozycję na bielsko biała pizza. Taka pizza jest faworyzowana przez wielu mieszkańców z zadowolonym podniebieniem.

Coraz więcej ludzi próbuje tę pizzę zrobić u siebie w domu jednak wypada przestrzegać kilku istotnych reguł o jakich wspominają Włosi. Ciasto robione jest z wielu przeróżnych mąk oraz pieczenie odbywa się w niezwykle wysokiej temperaturze przez około piętnaście minut. Należałoby pojechać do Włoch aby tam skosztować autentycznej pizzy po to by znać ten smak w oryginale.