Mówi się, że Warszawa to miasto możliwości. Jest tu o wiele łatwiej odnaleźć pracę i mieszkanie. W przypadku stolicy coraz więcej kwater opiera się o schemat apartamentów, bo jest to nadzwyczaj komfortowy sposób ściągnięcia ewentualnych konsumentów. Apartamenty zaczynają coraz częściej powstawać i to nie tyle w centrum miasta a na jego obrzeżach. Bierze się pod szczególną uwagę spokój oraz możliwość dojazdu własnym środkiem transportu, co jest dużo przyjemniejsze oraz nie wywołuje utraty drogocennego czasu w czekaniu na komunikacje miejską. Toteż apartamenty na wynajem mokotów przeważnie zajmują gigantyczne przestrzenie co wiąże się z gigantyczną liczbą mieszkań o ogromnej przestrzeni.

Akcesoryjnym walorem apartamentów jest bliskość garażu, która w przypadku posiadaczy prywatnych aut jest niezmiernie przydatna oraz nie żąda tracenia czasu na dojście do tego typu budynków znajdujących się w ogromnej odległości od miejsca zamieszkania. Apartamenty stają się coraz popularniejszą forma zabudowań i w przyszłości mają pod każdym względem zdominować rynek nieruchomości. Każdy z nas fantazjuje o własnym domku czy mieszkaniu. Niektórym wystarcza niewielki domek, w jakim są trzy pokoje. Mamy prawo w nich żyć sobie – skromnie lecz wygodnie. Są jednak i tacy, jacy przyzwyczajeni są do luksusu, jacy lubią wygodę. Takie osoby decydują się na zakup apartamentu. Apartament to przeważnie wielkie mieszkanie.

W pewnych sytuacjach zajmuje ono ponad 100 metrów kwadratowych. Bardzo często jest to cztery lub więcej pokoi, dwie łazienki, kolosalny salon. Zdarza się, że takie wykwintne apartamenty to mieszkania poziomowe. Taki luksus wiąże się niemniej jednak z wydatkiem. Ceny apartamentów są o dużo wyższe niż ceny stereotypowych mieszkań. Za doborowy apartament jesteśmy w stanie zapłacić nawet kilkaset tysięcy złotych. W większych miastach są one jeszcze droższe niż w miastach mniejszych. Cena zależy również od położenia takiego apartamentu – zależy czy jest on w centrum czy na obrzeżach. W szeregu przypadków takie apartament owce są ogrodzone, monitorowane oraz strzeżone przez pełną dobę. Takie osiedla są bezpieczne. Nie martwimy się o nasze dzieci.