Drink (z ang. napój) jest cocktailem alkoholowym w skład jakiego wchodzą alkohol (w różnych wariacjach) i soki, nektary oraz inne typy napojów. Picie drinków ( szczególnie tzw. long drinków)jest alternatywą do ostrego upijania się za pomocą tzw. short drinków sporządzanych zwykle z mocnych alkoholi bez środków rozcieńczających. Są jeszcze tzw. shots (z ang. strzał) są to drinki o objętości 50ml zawierające zazwyczaj wyłącznie gorzałkę. Drinki są obecnie jednym z w największym stopniu pożądanych i na ogół zamawianych w klubach napojów. Napoje te cieszą się taką popularnością, że powstają odpowiednie szkoły barmańskie w których uczy się ich zgodnego przyrządzania, zaś ich absolwenci są barmanami jakich zatrudniają perfekcyjne lokale na świecie, patrząc na to z takiej perspektywy można zaryzykować stwierdzenie, iż sporządzanie drinków stało się sztuką.

Stworzenie wyśmienitego drinka potrzebuje zatem kunsztu oraz precyzji i dokładnego doboru ilości i typu składników tak by kompozycja smakowała niepowtarzalnie a zarazem orzeźwiająco – rekomendujemy https://www.forfiterexclusive.pl/koniak/. Przygotowanie porządnego drinka w szeregu przypadków jest wielostopniowe oraz potrzebuje przestrzegania tzw. „złotych reguł” jak np. dobór trafnej ilości i rodzaju alkoholu, użycie precyzyjnych narzędzi i stosownych technik miksowania, zdarza się, iż nawet drobne odstępstwo od tych reguł w całości ulepsza smak drinka. Najbardziej popularne drinki to long drink (objętość 100-250 ml) short drink (objętość 60-100 ml) oraz shot (objętość 50 ml). Pierwszy jest sporządzany z mieszaniny alkoholu i środków rozcieńczających jak np. soki bądź napoje drugi na ogół z alkoholu i lodu, zaś trzeci to sam alkohol, w szeregu przypadków wysokoprocentowy.

Przygotowanie drinków ma najczęściej miejsce krótko przed ich spożyciem z reguły na oczach gości co oprócz tego sprzyja ich atrakcyjności, podaje się je w wymyślnych oraz często bogato zdobionych kieliszkach bądź też szklankach. Drinki podaje się zwykle schłodzone, albowiem po ociepleniu tracą swój smak. W największym stopniu znanymi long drinkami są np. Cuba Libre lub też Gin z Tonikiem, spośród short drinków można wyróżnić: Margaritę oraz Whisky & soda zaś shoty to: Wściekły pies bądź Cerebro.